Setkání se starosty Tanvaldska

Hnutí Úsvit vedená předsedou Tomiem Okamurou, za účasti poslanců Jany Hnykové a Marka Černocha a senátorem Jaroslavem Zemanem se sešla se starosty Tanvaldska, aby vyhodnotila aktuální situaci tří projednávaných zákonů ve Sněmovně. Jde zejména o Zákon pomoc v hmotné nouzi, zákon o veřejné službě a Zákon o odpadech. Toto setkání navázalo na jarní setkání, které předcházelo předložení zákonů do Poslanecké sněmovny.

Senátor Zeman připomněl aktuální stav projednáván, poslankyně Jana Hnyková doplnila ještě důležitost projednání Zákona o nutné obraně. Klíčem pro prosazení těchto zákonů je právě tlak starostů. Hnutí Úsvit se připojuje k tomu to tlaku a všechny navrhované normy podporuje a podpoří. Možným řešení by také mohla být předložena vládní komplexní novela Zákona o pomoci v hmotné nouzi, která odráží oprávněné požadavky obcí.

Je ale velkou neznámou jak všechny tyto iniciativy dopadnou včetně vládní novely. Zejména vládní poslanci totiž místo účelných řešení hledají pseudoargumenty a politikaří.

Pro informaci, jednání se zúčastnili:

Petr Polák Tanvald Věra Mužíčková, starostka obce Plavy
Jaroslav Kořínek – Desná
Marek Hotovec – Smržovka
Jaroslav Najman Velké Hamry
Jaroslav Zeman, senátor
Poslanci Tomio Okamura, Marek Černoch a Jana Hnyková
Zástupci Úřadu práce Libereckého kraje a Tanvaldu, Policie ČR a další složky


Další články