Bio

Marek Černoch se narodil v Praze v roce, kdy Beatles odehráli v Londýně svůj poslední koncert a John Lennon se oženil s Yoko Ono. S hudbou je spojeno celé jeho dětství a dospívání, jeho otcem totiž nebyl nikdo jiný než Karel Černoch.

Důležitým momentem pro jeho vlastní kariéru byl muzikál Bídníci, jeden z prvních českých muzikálů z roku 1991, na kterém s tátou spolupracoval. Začal chodit na hodiny zpěvu a začal sám zpívat. V roce 1998 se shodou okolností dostal do rádia, kde sice většinou nezpíval, ale dobrý zpěvák by měl být přece i trochu moderátorem. Jeho první rozhlasové zkušenosti jsou spojeny se stanicemi Melody, Olympic nebo Regina. Nejkrásnější roky ale prožil v rádiu Hey, kde pracoval i jako programový ředitel. V té době působil také v uměleckých agenturách Charlie a Route 102. Moderování a zpívání se věnuje dosud, se svojí skupinou Angels často vystupuje na koncertech, festivalech a soukromých akcích.

V roce 2005 si splnil svůj sen stát se pilotem. Prošel náročným tříletým výcvikem a po získání licence dopravního pilota, pracoval jako pilot Boeingu 737. Od roku 2009 začal kromě letadel řídit i výcvik dopravních pilotů u společnosti Aerojob. Později vedl společnost na privátní lety.

V roce 2013 kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny a stal se v 7.volebním období poslancem Parlamentu ČR.

V současné době pracuje pro Travel service a.s., Smart Wings a České aerolinie a.s.


Další články