eXtra: Tleskáme! Dopravní pilot, co chce vládnout Praze: Chce vězení za fyzické násilí na slabších!

Marek Černoch, syn zpěváka Karla Černocha (†64), který se namísto zpívání dal na letectví a posléze politiku, je, jak jsme nedávno uvedli, na dobré cestě stát se prvním dopravním pilotem v čele evropské metropole!

„Dvojka“ hnutí Úsvit Tomia Okamury a poslanec Černoch se uchází o post primátora s poměrně zajímavým programem, který rozhodně není k zahození.

Černoch navíc na rozdíl od většiny „klasických“ politiků nepůsobí dojmem šíbra s lacinými hesly, ale je pro věc fakt zapálený.

Asi nejzajímavější je urputnost, s jakou chce prosadit legislativní změny jak v přitvrzení trestů, tak v další satisfakci u fyzického násilí páchaného na dětech, seniorech a handicapovaných. Sám k tomu říká, že inspiraci našel na Slovensku: „U nás, pokud vím, existuje termín „potřebná osoba“ v rámci sociální politiky, na Slovensku mají prý status „více ohrožených“ osob a s tím i spojenou trestně právní odpovědnost. Jinými slovy, kdo se dopustí násilí na zmiňovaných osobách, je souzen přísněji, to se mi hodně líbí,“ říká Černoch, který umí za věcmi jít.

V pětatřiceti letech se rozhodl nechat muziky a stát se dopravním pilotem, což se mu ve čtyřiceti podařilo. Teď je mu pětačtyřicet a chce se stát primátorem. Možná je to příliš smělé, ale kdo ho sleduje, ten ví, že Černoch může cokoli, jen byste ho neměli podceňovat!


Další články