Černoch přistane na Housce

V neuvěřitelném vedru se koanala tisková konference k patnáctému ročníku benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska v zahradě Top Hotelu Praha, kde se u japonského jezírka sešli někteří z protagonistů letošního ročníku. A na hradě zazpívá i Marek Černoch, syn Karla Černocha, který je civilním povoláním pilotem.

Zatím co účinkující se pařilo na slunci, tentokráte byly pro novináře připraveny veliké slunečníky, což okamžitě s úsměvem na rtech okomentovala herečka a zpěvačka Kateřina Brožová: „To je nespravedlivé, že vy sedíte ve stínu a do nás pere slunce.“ To evidentně vůbec nevadilo Danielovi Hůlkovi, který se dokonce  během tiskovky stačil i opalovat a vyloženě se slunci vystavoval. Jako první z  účinkujících dorazil Jiří Zonyga, který se chladil v útrobách hotelu, kde byla klimatizace a povídal si tam s Vlastou Horváthem, který lehce neznačil, že v lednu jim nejspíše čáp přinese do rodiny dalšího potomka.

Operní diva Pavlína Senič dorazila, jak jinak, než se svou dcerou Lili v lehkých letních šatech s letním kloboukem a Martin France ji celou dobu označoval za Bridgit Jones, kterou mu připomínala z druhého dílu, kdy v šatech a klobouku stála v moři. Dorazil i manžel Pavlíny Senič Tomáš Úlehla, který na Housce zahraje se svou kapelou Jackye, která v současné době dojíždí turné s kapelou Kabát jako předskokan.

Dorazil i zpěvák Marek Černoch, lídr skupiny Angels, syn Karla Černocha, který prozradil, že společně s Martinem France začínají připravovat Galakoncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Černocha. Jediný, komu nikdo nezáviděl, byl muž, připomínající živou sochu, který po celou dobu konference stál na podstavci za účinkujícími, celý v zlaté barvě a moderátor správně okomentoval, že je to zatím jen návnada a vlastně polovina živého sousoší, protože, jelikož se letos na Housce zpívají Duety, přibude k oné soše ještě jedna a to v barvě stříbrné a budou tak tvořit pár.
Jako první pospíchali domů z tiskovky Kateřina Brožová, která po povodních stále vysouší dům a má ho plný řemeslníků a Daniel Hůlka, který se musel vzdálit kvůli zkoušce na koncert. Všichni ostatní zůstali do večerních hodin a chladili se nápoji s ledem a ve finále rozkrojili dort s fotkou k letošnímu ročníku.

Předloňskou »vánoční Housku« a loňskou Česko : Slovensko letos vystřídá již půlkulatý 15. ročník, tentokráte s nálepkou »Duety« a představí se jak klasické dvojice, tak dvojice, které není zcela úplně běžné vidět na pódiích. A tak letos uvidíte například duo Kamelie, které budou na této akci zpívat již potřetí, nebo další dvě úžasné dámy české popmusic Martha a Tena Elefteriadu, které naopak zavítají na Housku poprvé, tak jako první český muzikálový Dracula Daniel Hůlka nebo tzv. český zpívající kamionista s drsným hlasem Jiří Zonyga, či blonďatý zpívající sexsymbol Kateřina Brožová. Vítěz druhé řady Česko hledá SuperStar 2005 Vlasta Horváth se na Housce představil s kapelou, ale letos se poprvé objeví v hlavním koncertu sólových interpretů. Po letech se zde ukáže i mladá muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová a téměř každoročně zpívající muzikant Jarek Šimek. Ovšem, kdo zatím nevynechal ještě ani jeden ročník je zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France, který si zde zazpívá už po patnácté.

 


Další články