Hudba

 

Hrál jste (hrajete?) na nějaký hudební nástroj?

Aktivně ne. Když jsem byl malý, chodil jsem na kytaru, měl i nějaká vystoupení. Pak přišla puberta, zajímaly mě jiné věci a kytara šla stranou. Dnes něco zahraju, ale není to žádná sláva. Brnkám si spíš sám pro sebe. Jednu dobu jsem obdivoval Jeana-Michela Jarre, tak jsem se učil hrát na piano, ale ani to nedopadlo nijak slavně. Jsou to nádherné nástroje, ale já jsem zůstal raději u zpívání.

Jakou hudbu rád posloucháte?

Mimo dechovky vše. V každé hudbě se dá najít něco zajímavého a mě baví to hledat. Jako malý jsem poslouchal skupiny ABBA, Kiss, pak jsem samozřejmě podlehl módním vlnám, jako byli Modern Talking apod.  Dnes jsou to Depeche Mode a možná překvapivě také symfonické soundtracky. Hudba tvoří polovinu příběhu, pomáhá vytvářet atmosféru, a když se povede, vyzní film úplně jinak. Krásnou muziku skládá například Hanz Zimmer, Alan Silvestri nebo Jerry Goldsmith. Pak mám samozřejmě rád rockovou hudbu, mezi moje „nej“ patří Rasmus a Stratovarius. U zpěváků a zpěvaček miluju zajímavé hlasy. Z českých zpěváků to byl Petr Muk a Kamil Střihavka, z těch zahraničních bych zmínil třeba Dava Gahana, ze zpěvaček třeba Marii Frederiksson z Roxette.

Připravujete nějaké nové hudební projekty?

Chtěl bych natočit desku. Dneska už to možná není takový přelom jako kdysi, muzika se mezi lidmi šíří jinými cestami, ale mít vlastní CD je pořád snem snad každého muzikanta. Když držíte v ruce desku s vašimi písničkami, je to zvláštní pocit. Je to takové dítě. Už jednou jsme měli s Angels možnost desku natočit. V té době jsem ale procházel pilotním výcvikem, kterému jsem věnoval veškerý čas i peníze, proto z natáčení nakonec sešlo. Byla to škoda, tak to chceme napravit a desku vydat. Máme výbornou manažerku, hodně hrajeme s kapelou a mám v plánu udělat nějaké charitativní akce. Je přece krásné někomu udělat radost.

 

 Marek Černoch Marek Černoch - Angels 

 


Další články